Poznań gospodarzem polskiej prezydencji

Polska objęła na pół roku przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. W ramach polskiej prezydencji zorganizowanych zostanie ok. 300 spotkań z udziałem polityków i urzędników z całej Europy: nieformalnych spotkań ministrów, konferencji oraz spotkań eksperckich. Poznań będzie jednym ze współorganizatorów niektórych z nich.

Poznań gospodarzem polskiej prezydencji

W listopadzie bieżącego roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się 10 spotkań centralnych z udziałem ministrów 27 krajów UE lub urzędników wysokiego szczebla państw członkowskich Unii. Oprócz tego, w okresie wrzesień - październik - listopad, w Poznaniu odbędzie się jeszcze 8 innych, mniejszych spotkań o charakterze eksperckim.

Na szczególną uwagę zasługuje organizowane w dniach 17-18.11. "Spotkanie ministrów ds. administracji elektronicznej" oraz 28-29.11. Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego. Szczegółowy terminarz spotkań będzie dostępny na oficjalnej stronie prezydencji.

Rola gospodarza spotkań odbywających się w ramach polskiej prezydencji z pewnością jest wydarzeniem o doniosłym, historycznym znaczeniu dla miasta oraz powodem do dumy dla jego mieszkańców. Mając świadomość wagi tych wydarzeń, Miasto Poznań realizuje wiele przedsięwzięć, by starannie przygotować się do przyjęcia gości, m.in.:

rekrutację i szkolenia wolontariuszy, którzy obsługiwać będą spotkania organizowane w Poznaniu,

przygotowanie komunikacji publicznej i ew. przejazdów dodatkowych dla delegatów,

zaplanowanie zmian w organizacji ruchu w mieście w trakcie spotkań,

opracowanie materiałów informacyjnych i promocyjnych dedykowanych delegatom,

przygotowanie programu propozycji wydarzeń kulturalnych,

Na prośbę ministra Mikołaja Dowgielewicza, Pełnomocnika Rządu ds. Przygotowania Organów Administracji Rządowej i Sprawowania przez Rzeczpospolitą Polską Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, Poznań włączył się w ogólnopolską inicjatywę iluminacji charakterystycznych obiektów architektonicznych w mieście w barwach europejskich. Dzięki uprzejmości i wsparciu wielu poznańskich instytucji oraz firmy Eneos Sp. z o.o., błękitna poświata rozświetliła rozpoznawalne w Polsce i Europie symbole Poznania, m.in.: Ratusz, Iglicę Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz kolumnadę Teatru Wielkiego. Iluminacje w barwach europejskiej flagi będą obecne w mieście nie tylko w dniu rozpoczęcia polskiej prezydencji, ale także podczas ważnych wydarzeń związanych z przewodnictwem, szczególnie tych organizowanych w Poznaniu, w listopadzie.

dodany 2011-07-04 12:11 przez iwona.kaminska

źródło: UM Poznań

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją